पहिलो मन्त्रीपरिषद् बैठक सम्पन्न

11

विभिन्न आठवटा निर्णय पारित

बुटवल, ३ फागुन ।
प्रदेश नं. ५ को पहिलो मन्त्रीपरिषद्को बैठकले ८ वटा निर्णय गरेको छ । मुख्यमन्त्री र मन्त्रीहरुको सपथ ग्रहण लगत्तै पदभार ग्रहण गरेपछि बसेको बैठकले विभिन्न निमावली स्वीकृत सहितका ८ वटा निर्णय गरेको हो । पहिलो बैठकले प्रदेश सरकारको प्रबक्तामा भौतिक पुर्वाधार विकास मन्त्री बैजनाथ चौधरीलाई तोकेको छ ।

बैठकले सार्वजनिक लिखित प्रमाणीकरण सम्बन्धी निमावली ०७४, प्रदेश सरकार कार्य विभाजन निमावली ०७४, प्रदेश कानुन मस्यौदा तथा सुझाव आयोगको सम्बन्धमा व्यवस्था गर्न बनेको आदेश स्वीकृत, प्रतिज्ञा प्रत्र स्वीकृत र धन्यवाद प्रस्ताव स्वीकृत गरेको छ ।

पदभार ग्रहण गरे लगत्तै पत्रकार संग कुरा गर्दै मुख्यमन्त्री शंकर पोख्रेलले प्रदेश नं। ५ लाई समृद्धि बनाउन जल, जमिन, कृषि, पर्यटन, बन र उद्योगको विकास आवश्यक रहेको बताए । प्रदेशको बृहत्तर विकासका लागि जलविद्युत, यातायात, सिचाई र विकास निर्माणलाई प्राथमिकता दिने बताए ।

उनले कालिगण्डकी ड्राईभर्सन, बाणगंगा ड्राईभरसनको निर्माण र प्रदेश नं। ५ मा तीन वटा महानगरपालिकाको कल्पना गरी प्रदेशलाई समृद्धि बनाउन सकिने उनले बताए । पर्यटकिय गन्तव्यको रुपमा विकास गर्न लुम्बिनी गुरुयोजनाको निर्माण र प्रदेश नं। ५ मा रहेका राष्ट्रिय गौरवका आयोजनालाई तिब्र रुपमा सञ्चालन गरेमा पनि प्रदेशको समृद्धि सम्भव रहेको बताए । बेरोजगार, अशिक्षित लगाएका समस्या रहेपनि त्यसलाई पाँच बर्ष भित्रमा न्युन गर्ने गरी योजनाहरु निर्माण गर्ने उनले बताए ।

SHARE