मुख्य मन्त्री शंकर पोखरेलले लिए सपथ

69

प्रदेश ५ मा बन्यो ३ सदस्यीय मन्त्रीमण्डल 

बुटवल फागुन ३
प्रदेशनम्बर ५ मा मुख्यमन्त्री नियुक्त भएका शंकर पोखरेलले आज पद तथा गोपनियताको सपथ लिएका छन् । हिजो मात्र प्रदेश प्रमुख उमाकान्त झाले पोखरेललाई संविधानको धारा १६८ को उपधारा २ बमोजिम मुख्यमन्त्री नियुक्ती गरेका थिए ।
पोखरेललाई प्रदेश प्रमुख उमाकान्त झाले पद तथा गोपनियताको सपथ ग्रहण गराएका हुन् ।

 

प्रदेश प्रमुखको निवास परिसरमा आयोजित सपथ ग्रहण समारोहमा पोखरेलले देश र जनताको नाममा सपथ लिएका हुन् ।
पोखरेललाई मुख्यमन्त्री नियुक्ति गर्न आईतबार माओवादी केन्द्र र एमालेले प्रदेश प्रमुख उमाकान्त झा समक्ष बहुमत सहितको दावि पत्र बुझाएका थिए ।
प्रदेशसभामा कुनैपनि राजनितिक दलले बहुमत प्राप्त नगरेको अवस्थामा ४१ सांसद रहेको नेकपा एमाले र २० सांसद रहेको माओवादी केन्द्रले शंकर पोखरेललाई मुख्यमन्त्री नियुक्ति गर्न बहुमत सहितको दावि प्रस्तुत गरिएको थियो ।
यसैबिच प्रदेश नं. ५ का मुख्यमन्त्री शंकर पोखरेलको सिफारिसमा प्रदेशप्रमुख उमाकान्त झाले मन्त्रीपरिषद् विस्तार गरेका छन् । मुख्यमन्त्री पोखरेलको सिफारिसमा नेकपा एमालेका बैजनाथ चौधरी र माओवादी केन्द्रका कुल प्रसाद केसीलाई प्रदेश प्रमुख झाले मन्त्रीमण्डलमा नियुक्त गरेका हुन् ।
प्रदेश प्रमुखको कार्यालयका सचिव सनत कुमार दुवाडीले मुख्यमन्त्रीको सिफारिसमा मन्त्रीपरिषद् गठन भएको जानकारी दिए ।
संविधानको धारा १६८ को उपधारा ९ बमोजिम ३ सदस्यीय प्रदेश मन्त्रीपरिद् गठन गरिएको हो । मुख्यमन्त्रीको सपथग्रहण पछि दुईजना मन्त्रीलाई पनि प्रदेश प्रमुख झाले सपथग्रहण गराएका हुन् ।
मन्त्रीपरिषद् थप नगर्दासम्म मुख्यमन्त्री पोखरेलले आर्थिक मामिला तथा योजना मन्त्रालय, उद्योग, पर्यटन, बन तथा बातावरण मन्त्रालय, भुमि व्यवस्था, कृषि तथा सहकारी मन्त्रालय र सामाजिक विकास मन्त्रालय सम्हाल्नेछन् ।
आज सपथग्रहण गराईएका चौधरीले भौतिक पुर्वाधार विकास मन्त्रालय र केसीले आन्तरिक मामिला तथा कानुन मन्त्रालय सम्हाल्नेछन् ।

 

SHARE